АкТуЕлНо

Са тим циљем у среду 8.12.2021. год. реализована је инклузивна радионица у ОШ „Добросав
Радосављевић Народ“ , у Мачванској Митровици у I2 oдељењу са учитељицом Сањом Достанић и
ШОСО „ Радивој Поповић“. У празничној атмосфери правили смо новогодишње крунице. Било је
занимљиво посматрати како су деца комуницирала,помагала једни другима, размењивали
материјал за рад, радили тимски…Циљ ове радионице је да сва деца стекну позитивна искуства
током заједничких активности у хетерогеним групама, да прихвате модел сарадње у групи.Та
искуства би требало да служе као темељ изградње односа међу децом у којима неће бити
дискриминације и предрасуда.
07.12.2021.

Пројекат “ Вода пре свега”
3.12.2021.
Одржана презентација пројекта Вода пре свега у Градској библиотеци. Презентацији су присуствовале Теодора Бајагић, Тамара Николовски и Елена Миљојковић, ученице VIII1.  Презентацију је држао новинар Саша Јовановић. Сви учесници су  добили брошуру и ЦД са филмом  који је радила РТВ у оквиру образовног програма о значају  воде и шта ми као појединци можемо да учинимо да је заштитимо и  не расипамо без потребе.
Наредне недеље  наше представнице у Асоцијацији  ученичких парламентара  основних и средњих школа Сремске Митровице су упутиле остале чланове Ученичког парламента  наше школе о овом пројекту. Одгледали смо филм и договорили се о изради паноа.
Са салашчанима у Дечјој недељи одржана је радионица: Дан пешачења, 08.10.2021., у организацији и сарадњи Оливере Филиповић наставника биологије и хемије и учитељица Милене Лукић и Светлане Радовановић.
ИЗ АРХИВЕ